Baza nurkowa

  • środa, Październik 26th, 2016
  • 0 Comment
  • 36 Views
  • 0 Like
Baza nurkowa
1 vote, 5.00 avg. rating (87% score)

baza-nurkowa-2W życiu każdego człowieka bardzo potrzebna jest jakaś pasja, hobby. Dzięki temu człowiek dąży do samodoskonalenia, spędza mile wolny czas. Niektórych ludzi łączy wspólna pasja do nurkowania, czyli przebywania pod wodą w celach sportowych, rekreacyjnych, ratunkowych lub naukowo- technicznych przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Nurkowanie zalicza się do sportów ekstremalnych.

Do nurkowania amatorskiego wykorzystuje się tak zwany sprzęt ABC, czyli maskę, płetwy i fajkę. Nurkowie korzystają także z butli, kompresorów, skafandrów, manometrów.
Dla wszystkich miłośników nurkowania powstało wiele baz do nurkowania. Są rozlokowane w najatrakcyjniejszych miejscach naszego kraju, zarówno w miejscowościach nadmorskich, w portach jachtowych, jak i nad przepięknymi jeziorami. Osoby szukające takiej bazy wystarczy, że wpiszą w wyszukiwarkę internetową: „baza nurkowa” i znajdą bez problemu wiele ciekawych miejsc.
Wiele z nich ma dostęp do specjalnej windy, dzięki której nie trzeba wskakiwać do wody ze sprzętem czy wchodzić po drabince. W niektórych bazach nurkowych zapewniają także nurkowanie z przewodnikiem.

Pozostałe artykuły:

About the author